Четвер, 12 грудня 2013 15:28

Приклади застосування ЕСОП

Written by 

ESOP Builders Inc. - Справа # 10339

Галузь: Комерційні принтери

Аналіз ситуації: Сім'я володіє і управляє бізнесом більше 40 років, з 125 співробітниками, хочуть продати компанію.

Мета: Продати компанію як діюче підприємство за справедливою вартістю, для забезпечення ліквідністю членів сім'ї.

Рішення: Продано 100% акцій компанії її співробітникам. 5 ключових співробітників придбали 55%, 80% решти співробітників придбали 45% акцій компанії. Власник взяв безготівковий вексель («vendor take-back») у якості оплати 7% від ціни. Співробітники придбали 10%, і банк дав кредит на 20%.

Строки здійснення: Від початку залучення ESOP Builders Inc. для створення ЕСОП до кінцевого оформлення фінансових угод пройшло 4 місяці.

Результат: Потоки грошових коштів компанії збільшилися на 40% в перший рік після придбання, що дозволило компанії виплатити родині власника всю суму за 2 роки замість прогнозованих 7 років. Після 4 років, компанія придбала будівлю, що здавалась їй у лізинг від сім'ї власника, за справедливою ринковою вартістю. Вартість компанії у даний втричі перевищує ціну покупки. 

ESOP Builders Inc. - Справа # 9691

Галузь: Розробка програмного забезпечення

Аналіз ситуації: Обслуговування сектору фінансових послуг з приблизно 80 співробітниками.

Мета: Залучити й утримати висококваліфікованих співробітників у всіх сферах діяльності компанії: інженерне забезпечення, програмування, продаж, та управління.

Рішення: Впровадження ЕСОП, включаючи опціони на придбання власного капіталу компанії та її акцій на ринку. На етапі техніко-економічного дослідження було встановлено, що високий відсоток співробітників мали гостре бажання брати участь в ЕСОП. План ЕСОП був розроблений таким чином, щоб дозволити всім співробітникам брати у ньому участь. Після реалізації більше 90% співробітників були залучені в ЕСОП.

Строки здійснення: Від початку участі ESOP Builders Inc. у створенні ЕСОП до закриття ЕСОП пройшло 6 місяців.

Результат: Компанія змогла рости на 45% в рік протягом наступних трьох років за рахунок залучення і утримання якісних співробітників. Компанія була продана за суму у 10 разів більшу в порівнянні з її вартістю на початок впровадження ЕСОП. 

ESOP Builders Inc. - Справа # 10882

Галузь: Фінансові послуги

Аналіз ситуації:  Компанія з близько 300 співробітниками надавала послуги багатьом відомим крупним корпоративним клієнтам у Великобританії та США. Чотири власники цього сімейного бізнесу запровадили ЕСОП у два етапи. Перший етап полягав у інтеграції топ-менеджерів, а потім вони розширили ЕСОП на більш ширше коло.

Мета: Залучити й утримати висококваліфікованих співробітників, включаючи працівники, які безпосередньо працюють з клієнтами; узгодити корпоративні цілі серед трьох операційних підрозділів в різних країнах.

Рішення: Створений опціон на покупку акцій і «фантомний план», який перетворюється в капітал за певних умов. Всі співробітники, які мали відповідне право, були залучені і отримали 80% акцій.

Строки здійснення: Від початку залучення ESOP Builders Inc. для створення ЕСОП до кінцевого оформлення фінансових угод пройшло 5 місяців.

Результат: Компанія в результаті посіла перше місце в галузі та досягла зростання більш ніж на 30% річних. Експансія компанії у США за рахунок впровадження ЕСОП привела до найму додатково 200 працівників. 

Джерело: ESOP Builders Inc. (США)

Read 23094 times