Четвер, 12 грудня 2013 14:51

Банки і фонди розвитку

Written by 

Національна кооперативна бізнес асоціація (National Cooperative Business Association, США) є найстарішою і найбільшою національною американською асоціацією, що має на меті забезпечення кооперативних підприємств тими ж можливостями, які мають інші підприємства Сполучених Штатів, і забезпечення доступу споживачів до продукції кооперативів на ринку.

Банки і фонди розвитку: Окрім кредитних спілок, є дві категорії, що входять до кооперативного фінансового сектору: кооперативні банки та кооперативні фонди розвитку. 

Кооперативні банки

Кооперативні банки є банківськими установами, які обслуговують кооперативну бізнес-спільноту як для виробників, так і споживачів. Ці установи мають на меті задовольнити фінансові потреби кооперативної спільноти, що традиційні фінансові установи не роблять. Маючи фінансову установу, яка займається бізнесом таким же чином, як і кооператив, це допомагає кооперативам у реалізації їх мети – поєднати бізнес із загальнолюдськими цінностями.

Приклади:

• CoBank є кооперативом, членами якого є місцеві, регіональні та національні сільськогосподарські кооперативи та сільські комунальні служби. CoBank пропонує широкий спектр гнучких кредитних програм і спеціально розроблених фінансових послуг.

• NCB і його дочірні компанії надають широкий спектр фінансових послуг для кооперативного руху в США, стимулювання економічного зростання та розвитку громад в міських та сільських районах Америки. Заснований в 1978 році Конгресом США, NCB був перетворена в приватну кооперативну фінансову установу в 1981 році.

• Національна фінансова корпорація по комунальному обслуговуванню сільськогосподарських районів («National Rural Utilities Cooperative Finance Corporation») є некомерційним кооперативом, місія якого полягає у забезпеченні своїх членів – комунальних служб – гарантованим джерелом капіталу за низькою вартістю, сучасних фінансових продуктів та послуг управління бізнесом. 

Кооперативні фонди розвитку

Кооперативні фонди розвитку виникли тому, що традиційні кредитори не розуміли кооперативної структури і остерігались ризику, чи дійсно демократична модель власності може працювати. Навіть сьогодні важко знайти доступне звичайне фінансування для старт-апу (запуску) кооперативного бізнесу. Інвестори кооперативних фондів розвитку, як правило, є кооперативами, соціально мотивованими установами та окремими особами, які вірить у важливість реінвестування в суспільство.

Приклади:

• Фундація кооперативного розвитку («Cooperative Development Foundation») є організацією, яка управляє фондами в цілях сприяння економічного і соціального розвитку громад на основі кооперативних підприємств. CDF є спонсором щорічного заходу для обговорення перспектив кооперативного розвитку («5K Race for Cooperative Development»), який проводиться у жовтні у Вашингтоні, округ Колумбія.

• Кооперативний фонд Нової Англії («Cooperative Fund of New England») пропонує кредити кооперативам, некомерційним організаціям та підприємствам, що належать працівникам, у Новій Англії та частині Нью-Йорка.

• «Northcountry Cooperative Development Fund» є фінансовим посередником, який знаходиться у кооперативній власності та управлінні. Це робить кредити доступними для кооперативів Середнього Заходу, сприяючи тим самим розвитку підприємств, що на демократичній основі належать виробникам, працівникам і споживачам.

• Місцевий фонд сприяння підприємцям («Local Enterprise Assistance Fund», LEAF) забезпечує гнучке фінансування для робітничих кооперативів, споживчих кооперативів, програм ЕСОП, а також місцевих комерційних проектів, що перебувають під демократичним контролем громади.

• Національна фундація кредитних спілок («National Credit Union Foundation») надає допомогу кредитним спілкам та їх членам, у тому числі підтримку під час відновлення після збою.

• «Nationwide Foundation» надає підтримку проектам, спрямованих на розвиток місцевих громад, у тому числі для розвитку кооперативного руху.

• Фундація кооперативів людей похилого віку («Senior Cooperative Foundation») підтримує розвиток і впровадження передового досвіду для житлових кооперативів людей похилого віку і має широкий спектр послуг, освітніх і управлінських програм. Ці програми доступні для резидентів-членів і нових інвесторів, які прагнуть стати повними членами-резидентами з правом управління.

• «Twin Pines Cooperative Foundation» підтримує розвиток усіх видів кооперативів, має великий досвід у галузі харчових кооперативів.  

Джерело: National Cooperative Business Association (США)

Read 30835 times
More in this category: Кредитні спілки »