Четвер, 12 грудня 2013 14:53

Кредитні спілки

Written by 

Національна кооперативна бізнес асоціація (National Cooperative Business Association, США) є найстарішою і найбільшою національною американською асоціацією, що має на меті забезпечення кооперативних підприємств тими ж можливостями, які мають інші підприємства Сполучених Штатів, і забезпечення доступу споживачів до продукції кооперативів на ринку. 

Кредитні спілки

Більш ніж 7250 кредитних спілок надають фінансові послуги для більш ніж 93 мільйонів споживачів у США. Використовуючи сучасні технологій, вони пропонують широкий спектр послуг за цінами, які, як правило, нижче, ніж у комерційних організаціях. Хоча більшість кредитних спілок обслуговують широкий середній клас, все більша їх кількість зустрічається з потребами у фінансових послугах громадян з низьким рівнем доходів. Оскільки багато банків відмовляються працювати у цій сфері, громади розвивають кредитні спілки, які спрямовані на обслуговування інтересів саме домогосподарств з низьким і середнім рівнем доходів.

Під час нещодавньої фінансової кризи, кредитні спілки показали, що "банківська справа" і людські цінності дійсно можуть іти разом, а число членів кредитних спілок в період кризи зросло. Оскільки кредитні спілки не були вимушені добиватись найбільш вигідних і ризикованих інвестицій, вони, як правило, пережили кризу досить добре і не потребували урядової допомоги. При цьому, важливою деталлю є те, що внески до кредитних спілок страхуються через спеціальний страховий фонд.

У той час як більшість кооперативів відкриті для всіх, хто хоче приєднатися до них, кредитні спілки зобов'язані обмежити членство, дозволивши його лише для певних груп людей, таких, як жителі певних місцевостей або працівників певних організацій.

Кредитні спілки загалом є різновидом споживчих кооперативів, але вони також можуть бути організовані у закупівельні кооперативи або кооперативи колективного обслуговування – так звані,  "корпоративні" кредитні спілки, а також численні обслуговуючі організації для кредитних спілок (CUSOs). 

Приклади

• Федеральна кредитна спілка воєнно-морського флоту США («Navy Federal Credit Union») є найбільшою кредитною спілкою країни, з 3,7 млн. членів і $ 44,4 млрд. в активах.

• Кредитна спілка державних службовців («State Employees Credit Union») Північної Кароліни є другою за величиною кредитною спілкою США.

• «TULIP Cooperative Credit Union» є кредитною спілкою для громадян з низьким рівнем доходу, яка спеціально зафрахтована, щоб служити людям, яким часто недоступні послуги традиційної фінансової галузі.

Ресурси:

• Об’єднання керівників кредитних спілок («Credit Union Executives Society») надає послуги професійного розвитку для генеральних директорів кредитних спілок, ради директорів та членів правління. Його послуги включають в себе онлайн-університет.

• Національна асоціація кредитних спілок («Credit Union National Association») працює з лігами кредитних спілок, щоб допомогти зберегти та примножити можливості для кредитних спілок у справі задоволення інтересів їх членів.

• Національна асоціація федеральних кредитних спілок («National Association of Federal Credit Unions») є торгівельною асоціацією, яка ексклюзивно представляє інтереси федеральних кредитних спілок перед усіма гілками федеральної влади і громадськості.

• Національне управління кредитних спілок («National Credit Union Administration») є незалежним регулюючим фінансовим агентством федерального уряду, яке відповідальне за фрахтування, контроль, вивчення і страхування федеральних кредитних спілок. Воно управляє Фондом страхування національних кредитних спілок, який можна порівняти з Федеральною корпорацією страхування депозитів (FDIC) для банків.

• Національна федерація кредитних спілок, спрямованих на розвиток місцевих громад («National Federation of Community Development Credit Unions») була створена в 1974 році для представлення кредитних спілок, що обслуговують незаможні місцеві громади. Нинішня кількість членів становить 225 кредитних спілок із загальною сумою активів у 4,1 млрд. дол. США.

• Ліга кредитних спілок Каліфорнії та Невади («California and Nevada Credit Union Leagues») є найбільшим регіональним торговельним об'єднанням США для кредитних спілок, з більш ніж 700 фінансовими установами - членами, що представляють загалом 10 мільйонів членів кредитних спілок та мають більш ніж 126 мільярдів доларів в активах.  

Джерело: National Cooperative Business Association (США)

Read 27039 times