Четвер, 12 грудня 2013 14:47

Сільськогосподарські кооперативи

Written by 

Національна кооперативна бізнес асоціація (National Cooperative Business Association, США) є найстарішою і найбільшою національною американською асоціацією, що має на меті забезпечення кооперативних підприємств тими ж можливостями, які мають інші підприємства Сполучених Штатів, і забезпечення доступу споживачів до продукції кооперативів на ринку. 

Сільськогосподарські кооперативи

Сільськогосподарські кооперативи, також відомі як фермерські кооперативи, як правило, є закупівельними кооперативами («purchasing co-ops») або кооперативами виробників («producer co-ops»), а іноді комбінаціями їх обох. Фермерські кооперативи обробляють і продають майже кожен вид сільськогосподарської продукції, займаються постачанням фермерам сировини і матеріалів, а також надають своїм членам кредити та пов'язані з ними фінансові послуги. Доходи від цих видів діяльності повертаються членам кооперативу на основі принципу «відданості» (чим більше член кооперативу користується послугами кооперативу, тим більша сума йому повертається за результатами річного доходу кооперативу), допомагаючи поліпшити доходи власних членів з ринку.

Багато провідних брендів у США - особливо у виробництві фруктових соків - це кооперативи. Молочні кооперативи також дуже поширені, в тому числі деякі великі бренди є саме кооперативами. Вони можуть виглядати як великі корпорації, водночас, вони дуже відрізняються за способом управління та розподілу прибутку. Кооперативи у США відіграють ключову роль у наданні допомоги фермерам для процвітання. 

Приклади

• Ocean Spray – кооператив, відомий як виробник журавлинового та грейпфрутового соків, і в даний час є провідною компанією виробником соків у пляшках в США.

• Florida’s Natural був організований у 1933 році і в даний час має більш ніж 1000 членів, організованих в 13 асоціацій.

• Sunkist є кооперативом фермерів, що вирощують цитрусові, в Каліфорнії та Арізоні. Він є найбільшим у світі кооперативом, що займається збутом фруктової та овочевої продукції.

• Welch’s був колись у приватній власності, але тепер він є власністю Національного виноградного кооперативу («National Grape Cooperative»).

• Tree Top є одним з провідних виробників яблучної і грушної продукції, що належить понад 1300 фермерів на Північному Заході США.

• Blue Diamond є найбільшим у світі виробником горіхів з більш ніж 3000 членів в Каліфорнії. Він відзначив своє 100-річчя в 2010 році.

• Land O’ Lakes є величезним молочним кооперативом, що обслуговує більш ніж 300.000 виробників молока.

• Dairy Farmers of America має 18000 членів і є власником такого бренду сиру як Borden.

• Cabot Creamery є молочним кооперативом, який спеціалізується на сирі. Його 1200 членів розташовані на Північному Сході США.

• Organic Valley є молочним кооперативом, який був заснований у Вісконсині, і в даний час має осередки своїх членів від одного до іншого узбережжя США.

• Tillamook є молочним кооперативом, заснованим у 1909 році, майже всі його 110 членів живуть в одному окрузі на узбережжі штату Орегон.

• Country Natural Beef – це кооператив власників скотарських господарств, який спеціалізується великій рогатій худобі, вирощеній на пасовищі.

• CHS не присутній як фірмовий бренд у продуктових магазинах, але він відіграє ключову закулісну роль, слугуючи як закупівельний кооператив і кооператив виробників. Він є найбільшим сільськогосподарським кооперативом США.

Ресурси:

• Національна рада фермерських кооперативів («National Council of Farmer Cooperatives») сприяє зростанню кооперативів на основі законодавчої та регулятивної діяльності. Її членами є понад 3000 місцевих кооперативів та 26 регіональних або державних рад. Більшість американських фермерів та власників ранчо є членами кооперативів «під парасолькою» NCFC.

• Національна федерація виробників молока («National Milk Producers Federation») допомагає розробляти політику і довгострокові цілі молочних фермерів і їх кооперативів. Більшість американських молочних кооперативів є членами NMPF.

• Міністерство сільського господарства США, Служба сільської кооперації («U.S. Department of Agriculture, Rural Business Cooperative Service») є частиною сфери розвитку сільської економіки та місцевого самоврядування. Його спільна служба проводить дослідження, управління та педагогічну допомоги кооперативам по зміцненню економічного становища сільських жителів. Він пропонує каталог публікацій і видає щоквартальний журнал, а також керує найбільш вагомими грантовими програмами федерального уряду, пов’язаними з кооперативним розвитком.  

Джерело: National Cooperative Business Association (США)

Read 32909 times