Четвер, 12 грудня 2013 14:49

Продуктові кооперативи

Written by 

Національна кооперативна бізнес асоціація (National Cooperative Business Association, США) є найстарішою і найбільшою національною американською асоціацією, що має на меті забезпечення кооперативних підприємств тими ж можливостями, які мають інші підприємства Сполучених Штатів, і забезпечення доступу споживачів до продукції кооперативів на ринку. 

Продуктові кооперативи

У громадах по всій території Сполучених Штатів продуктові кооперативи забезпечують своїх членів продовольчими товарами найвищої якості та за найкращими цінами. Якщо продуктовий кооператив управляє купівельним клубом, невеликим роздрібним магазином або великим супермаркетом, такий кооператив належить і управляється своїми клієнтами-споживачами. І коли мова заходить про їх продуктовий кооператив, власники-члени пропонують сервіс, якість, освіту та цінності на початку свого списку товарів!

Якщо мова йде про натуральну їжу, то продуктові кооперативи є новаторами у цій сфері. Тенденції щодо органічної їжі та їжі з місцевою специфікою певного регіону почалися саме з роздрібних продуктових кооперативів.

Продовольчі магазини роздрібних кооперативів налічують близько 350 одиниць у громадах по всій території Сполучених Штатів. Чи мова йде про супермаркет з повним асортиментом товарів, чи про невеликий спеціалізований магазин або магазин натуральних продуктів, всі кооперативні магазини повні рішучості забезпечувати просвіту споживачам, високу якість обслуговування та продукції, правду в рекламі і контроль та управління з боку членів. У більшості кооперативів скуповуватись у таких магазинах можуть як члени, так і не члени, однак вигоди від членства включають право голосу щодо політики кооперативу, знижки або повернення частки витрачених сум, якщо кооператив по закінченню року має прибуток, т. зв. «відшкодування за відданість» («patronage refunds»), та інші спеціалізовані послуги.

Кооперативні оптові продовольчі магазини пропонують продукти та послуги з підтримки багатьом незалежним регіональним бакалійним лавкам в США; ці кооперативи іноді також співпрацюють у створенні спільних торгових марок. 

Приклади

 Національна асоціація кооперативних продуктових магазинів («NationalCooperativeGrocersAssociation») є кооперативом колективного обслуговування shared-servicesco-op») і торговельною асоціацією для американських кооперативів у сфері натуральних продуктів харчування.

• Кооператив передових натуральних продуктів («Frontier Natural Products Co-op») належить роздрібним магазинам натуральних продуктів - включаючи багато кооперативів – і є провідним американським постачальником сипких продуктів, натуральних трав і спецій.

• «The Wedge» є кооперативом натуральних продуктів у Міннеаполісі, який придбав ферму і почав займатись складськими операціями, обслуговуючи інші прилеглі продуктові кооперативи.

• «Unified Grocers» є найбільшим оптовим кооперативом на Заході США. Він обслуговує до 450 своїх членів - бакалійних лавок.

• «Western Family Foods» знаходиться у власності вісьмох оптових кооперативів. Він продає 6000 видів продукції через 3000 магазинів по всім Сполученим Штатам.  

Джерело: National Cooperative Business Association (США)

Read 23125 times