Четвер, 12 грудня 2013 14:41

Промисловість

Written by 

Національна кооперативна бізнес асоціація (National Cooperative Business Association, США) є найстарішою і найбільшою національною американською асоціацією, що має на меті забезпечення кооперативних підприємств тими ж можливостями, які мають інші підприємства Сполучених Штатів, і забезпечення доступу споживачів до продукції кооперативів на ринку. 

Промисловість

США має відносно невелику кількість промислових кооперативів, які знаходяться у власності працівників. Основною перешкодою, очевидно, є балансування між демократичною структурою управління та необхідністю економії на масштабі. Однак, дуже великі кооперативи існують в інших місцях - в першу чергу мова йде про Мондрагонську кооперативну корпорацію («Mondragon Cooperative Corporation»)  в Країні Басків в Іспанії, - але в цій країні великомасштабні промислові кооперативи, як правило, створюються за рахунок програм придбання акцій працівниками компанії («Employee Stock Ownership Plan»), скорочено – ЕСОП («ESOP»).

Приклади

• Isthmus Engineering є 30-річним промисловим кооперативом у штаті Вісконсін, що спеціалізується на автоматизованих конвеєрних лініях збірки.

• Alvarado Street Bakery з Каліфорнії спеціалізується на виробництві натурального хліба з пророслого зерна.

• Frontier Natural Products з штату Айова є кооперативом, що належить роздрібним торговцям, і спеціалізується на кулінарії, засобах по догляду за тілом та продуктах з лікарських трав.

• Western Family Foods запаковує та розподіляє 6000 продуктів приватних марок між незалежними бакалійними лавками, які є членами одного з восьми оптових кооперативів - власників цієї компанії.  

Джерело: National Cooperative Business Association (США)

Read 21430 times
More in this category: Технології »