Четвер, 12 грудня 2013 15:03

Охорона здоров'я

Written by 

Національна кооперативна бізнес асоціація (National Cooperative Business Association, США) є найстарішою і найбільшою національною американською асоціацією, що має на меті забезпечення кооперативних підприємств тими ж можливостями, які мають інші підприємства Сполучених Штатів, і забезпечення доступу споживачів до продукції кооперативів на ринку. 

Охорона здоров'я

За останні двадцять років, кооперативи, пов’язані з охороною здоров'я, з'явилися в якості ключового елементу для:

·         підтримання витрат на охорону здоров'я і страхових внесків доступними для споживачів і малого бізнесу;

·         регулювання високої вартості ліків за рецептом;

·         допомога лікарням, які знаходяться у власності громад та надають послуги безкоштовно, залишатись незалежними;

·         підвищення якості охорони здоров'я на дому та т.зв. проживання з частковим доглядом («assisted living»);

·         допомога невеликим незалежним аптекам для їх конкуренції з великими роздрібними аптеками, що дозволяє їм пропонувати наявні на місцях ліки за рецептом.

Нещодавно у США медичні кооперативи були виділені в якості альтернативи державній системі охорони здоров'я в рамках програми охорони здоров'я США. NCBA став дуже активним учасником у дебатах на Капітолійському пагорбі, представляючи кооперативи по всій країні. Зрештою, прийнятий закон включає в себе фінансування «проектів, що належать споживачам і орієнтованих на споживачів» («Consumer Owned and Oriented Plan», CO-OP). Це визначення має деяку схожість з кооперативами, і в більшості штатів кооперативи будуть кваліфікуватися як такі "CO-OPи". Проте NCBA занепокоєний цією розмитістю визначення кооперативів, громадськість також дещо збентежена. NCBA продовжує працювати над цим питанням. 

Споживчі медичні кооперативи

Багато організацій медичного забезпечення («Health Maintenance Organization», HMO, створюються роботодавцями для осіб найманої праці. – прим. Руху) на початку були споживчими кооперативами. Хоча конкуренція і висока вартість медичних послуг скоротили кількість організації медичного забезпечення, що належать споживачам,  два подібні кооперативи все ще існують і надають конкурентоздатні та високоякісні послуги своїм членам.

Приклади:

• «HealthPartners, Inc», що базується в Міннеаполісі, є найбільшою у США організацією медичного забезпечення, що належить споживачам. Кооператив і пов'язані з ним організації надають медичні послуги та страхування, які охоплюють майже 1,25 млн. його членів.

• «Group Health Cooperative», що базується у Сіетлі, є другою за величиною системою охорони здоров’я, що є некомерційною та керується споживачами. Вона покриває кожного десятого жителя Вашингтону, і включає майже 600 000 членів.

• «Farmers Health Cooperative» був організований фермерами Вісконсіну, які часто виключаються з інших страхових планів через високу фізичну небезпеку їх роботи.

• «Cooperative Health Choices of Western Wisconsin» є ще одним регіональним кооперативом, який тільки нещодавно заснований. 

Закупівельні медичні кооперативи

Закупівельні та кооперативи колективного обслуговування («purchasing and shared services co-ops») набувають все більшого значення у сфері охорони здоров'я. Закупівельні кооперативи в даний час надають послуги лікарням, незалежним аптекам, і урядам штатів.

Незалежні закупівельні аптекарські кооперативи («Independent Pharmacy Purchasing Cooperatives»)

З появою великих мереж супермаркетів, що пропонують фармацевтичні товари за зниженими цінами, багато дрібних аптек, що перебувають у власності незалежних учасників ринку, втратили клієнтів. Закупівельні кооперативи, які спеціалізуються на фармацевтиці, дозволяють невеликим, незалежним аптекам об'єднатися, щоб мати перевагу над купівельною спроможністю своїх великих конкурентів.

Приклади:

• «EPIC Pharmacies» була створена в 1983 році для надання незалежним аптекам можливості конкурувати на рівних з аптеками, що мають розгалужену мережу магазинів, за рахунок колективної купівельної спроможністі. Сьогодні EPIC представляє більш ніж 1400 незалежних аптек в Середньоатлантичного регіоні США.

• «Independent Pharmacy Cooperative», яка розташована в Сан Праірі, штат Вісконсін, має більш ніж 3300 філій і 3000 членів. Це найбільша закупівельна організація у власності незалежних аптек. Вона веде переговори з постачальниками щодо знижок на ціни на лікарські засоби.

Групові закупівельні кооперативи для лікарень («Hospital Group Purchasing Cooperatives»):

Деякі лікарні спираються на закупівельні кооперативи та кооперативи колективного обслуговування, які забезпечують групові закупівлі для медичних приладів, обладнання та інші матеріали, а також пропонують навчальні послуги (тренінги). Ці кооперативи допомагають своїм членам пропонувати якісні послуги охорони здоров'я за доступними цінами, залишаючись при цьому конкурентоздатними з лікарнями, які побудовані за капіталістичним принципом і належать не колективу, а сторонній особі. Без закупівельних кооперативів, багато невеликих, некомерційних лікарень, які належать місцевим громадам, могли б бути продані у власність мережам приватних лікарень.

Приклади:

• «VHA Inc.» є загальнонаціональний кооператив, який перебуває у власності і регулюється місцевими системами охорони здоров'я, які належать громадам, та їх лікарями. VHA має більш ніж 2200 членів, деякі з яких є провідними установами охорони здоров'я США. Він не тільки веде переговори щодо контрактів з продавцями матеріалів для лікарень, максимально використовуючи свою групову купівельну спроможність, він також надає послуги, пов'язані з клінічної підготовкою, безпекою медичного працівника, експлуатаційною ефективністю, менеджментом та іншими супутніми послугами.

• «University HealthSystem Consortium» є закупівельним кооперативом лікарень при університеті. Як і «VHA Inc.», він пропонує групові закупівлі товарів та послуг з метою підвищення якості послуг своїх членів.

Закупівельні кооперативи для медичного страхування («Health Insurance Purchasing Cooperatives»)

Закупівельні кооперативи для медичного страхування дозволяють малому бізнесу і муніципалітетам зібратися разом для переговорів для поліпшення медичного страхування для робітників.

• Рада малих підприємств («The Council of Smaller Enterprises»), Клівленд, штат Огайо, є закупівельним кооперативом для бізнесу, який надає своїм членам - невеликим підприємцям доступ до 25 різних програм охорони здоров'я, які за підрахунками кооперативу,  зберігають для малого бізнесу близько $ 45 млн на рік. 

Медичні кооперативи у власності працівників

Кооперативи, що належать працівникам, з'явилися в основному у галузі надання медичної допомоги на дому, де працівники отримують низьку зарплату при, водночас, високому обороті, що знижує якість послуг. Медичні кооперативи, що належать працівникам і надають медичні послуги на дому, пропонують більш високу заробітну плату та право власності для своїх працівників, що призводить до підвищення рівня життя таких працівників, збільшення їх частки у нерозподіленому прибутку і поліпшення якості медичної допомоги загалом, яку надають такі працівники.

Приклади:

• «Cooperative Home Care Associates» є кооперативом з надання медичних послуг на дому, що належить працівникам, у Південному Бронксі, Нью-Йорк. Це найбільший робітничий кооператив у США, де працюють більш ніж 1000 чоловік, і який пропонує працівникам-власникам більш високу оплату праці і вигоди від власності, а також можливості кар’єрного росту. Він забезпечує медичних помічників, які працюють на дому на договірній основі, значною медико-санітарною допомогою.

• «I Am Unique» з м. Ролі, Північна Кароліна, є першим загальнодержавним робітничим кооперативом, який належить медсестрам. Він пропонує приватні медичні послуги, допомогу на дому, особистий догляд, реабілітаційні послуги та інші.  

Джерело: National Cooperative Business Association (США)

Read 26124 times