Четвер, 12 грудня 2013 15:06

Комунальні послуги

Written by 

Національна кооперативна бізнес асоціація (National Cooperative Business Association, США) є найстарішою і найбільшою національною американською асоціацією, що має на меті забезпечення кооперативних підприємств тими ж можливостями, які мають інші підприємства Сполучених Штатів, і забезпечення доступу споживачів до продукції кооперативів на ринку. 

Комунальні послуги

Комунальні кооперативи мають завдання постачати такі комунальні послуги як електрика, вода або телекомунікації. Багато таких кооперативів існують у сільських регіонах Сполучених Штатів, де найближчий приватний постачальник таких послуг їх надати не зможе. При проектуванні розподілу комунальних послуг, ключовим фактором для розгляду є те, що сільські регіони з низькою щільністю населення (в якому є декілька платоспроможних клієнтів на милю інфраструктури), як правило, є недостатньо прибутковими для приватних комунальних підприємств.

З цієї причини, близько три чверті суші Сполучених Штатів отримують електроенергію від електрифікаційних кооперативів. Водночас, у багатьох регіонах комерційні енергетичні компанії вважали, що доходи будуть недостатньо високими, щоб окупити необхідні капіталовкладення.

Оскільки комунальні кооперативи працюють у галузі, в якій обслуговування та модернізація вкрай необхідна, вони часто організовані між собою. Наприклад, Національна кооперативна фінансова корпорація сільських комунальних служб («National Rural Utilities Cooperative Finance Corporation») надає фінансові послуги для електричних і телекомунікаційних кооперативів. 

Електрифікаційні кооперативи

Електрифікаційні кооперативи вперше були створені на початку 1900-х років для забезпечення електроенергією сільських районів, у яких звичайні комерційні компанії не хотіли працювати. Для комерційних постачальників комунальних послуг такі сільські райони, з декількома клієнтами на милю лінії, вважались недостатньо прибутковими.

Як і інші кооперативи, вони управляються радою директорів, яка обирається членами кооперативу з-поміж самих себе. Кооперативи повертають будь-які надлишки доходів, що залишились після інвестицій в комунальні потужності, своїм членам у вигляді зниженої ставки або нерозподіленого прибутку (відомого як "капітальні кредити"), який періодично повертається з кооперативу до своїх споживачів-власників.

Є два типи електрифікаційних кооперативів: розподільчі кооперативи та кооперативи з генерування та передачі електроенергії(«G&T co-ops» - generation and transmission). Розподільчі електрифікаційні кооперативи обслуговують кінцевих користувачів, таких як домогосподарства і підприємства, які складають коло членів цих кооперативів. Кооперативи з генерування та передачі електроенергії, як правило, є кооперативними федераціями, що належать іншим кооперативам. «G&T кооперативи» продають електроенергію оптом розподільчим кооперативам.

Приклади:

Національна кооперативна асоціація сільської електрифікації («National Rural Electric Cooperative Association», NRECA) представляє електрифікаційні кооперативи у зміні політичного клімату навколо питання зміни природного клімату. За допомогою NRECA, електрифікаційні кооперативи роблять кроки, необхідні для зниження викидів вуглекислого газу, забезпечуючи при цьому сільські райони Америки доступноої електроенергією.

Touchstone Energy є кооперативним брендом понад 700 електрифікаційних кооперативів у 46 штатах.

Mt. Pleasant Solar Cooperative допомагає своїм членам дізнатися і за доступними цінами встановити вдома сонячні системи. 

Зв'язок

У сільських регіонах Америки, кооперативи зв’язку забезпечують своїх споживачів-власників місцевим і міжміським телефонним зв’язком, інтернетом та супутниковим телебаченням.

Сільські телефонні кооперативи утворились на початку 1900-х років для надання послуг зв’язку у сільських районах, які вважалися збитковими для комерційних компаній. За даними Міністерства сільського господарства США, у 1949 році тільки 39 відсотків сільських жителів і фермерських господарств мали телефонний зв'язок будь-якого виду.

Сьогодні, сільські телефонні кооперативи обслуговують мільйони американців, які пропонують послуги місцевого телефонного зв’язку, доступ до інтернету та інші телекомунікаційні послуги для своїх споживчих-власників.

Приклади:

Національна асоціація сільського зв’язку («National Rural Telecommunications Association») забезпечує сучасними телекомунікаційними послугами сільські регіони Америки. Вона є провідним дистриб'ютором супутникового телебачення та апаратного забезпечення для сільської Америці, досягнувши понад 1,7 млн. сільських споживачів - у тому числі майже 20 відсотків всіх абонентів DIRECTV.

Національна кооперативна асоціація зв’язку («National Telecommunications Cooperative Association») представляє близько 600 невеликих служб зв’язку, приблизно половина з яких є кооперативами. 

Вода

У деяких сільських громадах, особливо на сільському Заході, громади або кооперативи надають послуги водопостачання і/або водовідведення на безоплатній основі. Хоча вони часто відомі як сільські асоціації водокористувачів, багато з цих організацій функціонують як кооперативи.

Приклади:

Національна асоціація сільського водокористування («National Rural Water Association») має майже 27 000 членів, включаючи близько 94 відсотки всіх водоканалів США.

Міжштатна комісія з басейну річки Потомак («Interstate Commission on the Potomac River Basin») була утворена водоканалами з чотирьох штатів і округу Колумбія для управління водними питання, які перевищували можливості кожного комунального підприємства окремо.  

Джерело: National Cooperative Business Association (США)

Read 20977 times