Четвер, 12 грудня 2013 14:16

Гібридні кооперативи

Written by 

Національна кооперативна бізнес асоціація (National Cooperative Business Association, США) є найстарішою і найбільшою національною американською асоціацією, що має на меті забезпечення кооперативних підприємств тими ж можливостями, які мають інші підприємства Сполучених Штатів, і забезпечення доступу споживачів до продукції кооперативів на ринку. 

Гібридні кооперативи

Кооперативи, як правило, складаються з людей зі спільними інтересами, але це не зупинило деяких новаторів в розвитку гібридних кооперативів з залученням різних зацікавлених сторін. Такі кооперативи прагнуть збалансувати часом суперечливі потреби - наприклад, бажання споживачів отримати доступні за ціною товари та прагнення виробників до підвищення цін на свою продукцію.

У багатьох випадках це пов'язано з подвійною роллю членів кооперативу як виробників і як споживачів, найчастіше в сільськогосподарських кооперативах як CHS, який також є гібридним у тому сенсі, що до його складу входять як окремі фермери, так і кооперативи фермерів.

Інший гібридний кооператив Weaver Street Market, який належить робітникам/споживачам, надає право кожному класу членів обирати своїх представників до одної Ради.

А Oklahoma Food Co-op, що належить виробникам/споживачам, має віце-президентів, які представляють кожну групу зацікавлених сторін.

Інші кооперативи належать споживачам, але дають робітникам формальну участь в управлінні - наприклад, пивоварня Black Star Co-Op має Робітничу Асамблею.  

Джерело: National Cooperative Business Association (США)

Read 24316 times