Вівторок, 01 квітня 2014 20:41

Заява Руху стосовно анексії Криму Росією

Written by 

Рух Суспільство Творення засуджує агресію Росію по відношенню до України, не вважає референдум, який відбувся в Криму під дулами автоматів, легітимним, і закликає світову спільноту не повторювати помилки історії 1938 року та застосувати до Росії найжорсткіші санкції з можливих.

Анексія Криму з проведенням там бутафорного референдуму є повною аналогією до анексії нацистською Німеччиною Судетів і Австрії у 1938 році. Тоді в Австрії також провели референдум після окупації нацистськими військами (нацисти окупували Австрію 11 березня, а референдум провели 10 квітня). Результат – 99,73% австрійців за аншлюс з Німеччиною.

У Криму російські війська були введені 1 березня, а референдум пройшов ще швидше – через 15 днів, 16 березня. За приєднання до Росії – 95,6%.

Путін діє повністю за сценарієм Гітлера.

При цьому, потрібно відверто сказати, що Росія сьогодні, на жаль, є абсолютно фашистською державою, яка побудована на брехні, шовінізмі, пошуці зовнішнього ворога та ідеалізації радянського минулого, яке трансформується у бажання відновити колишню імперію. Будь-яка свобода слова та інша думка, відмінна від думки влади та більшості, у Росії жорстко пригноблюється, а всі телеканали і більшість газет давно контролюються з Кремля.

Не згодні з політикою Путіна оголошуються зрадниками. У своїй промові на честь анексії Криму Путін навіть використав формулювання «націонал-зрадник», яке було вперше використано Гітлером у «Майн кампф».

Водночас, слова, які приписують Вінстону Черчілю, що «фашисти майбутнього будуть називать себе антифашистами» повністю справджуються. У Росії існує культ перемоги у Другій світовій війні. За відсутністю особливих досягнень після цього, саме перемога над фашистами (насправді, нацистами, але в Росії ці терміни плутають) вважається найбільшим історичним досягненням російського народу (хоча українці, білоруси та інші народи СРСР доклали не менших зусиль, ніж росіяни, а втрат зазнали навіть більших).

Більшість громадян Росії не хочуть чути про те, що СРСР розділив Польщу разом нацистською Німеччиною у 1939 році, тому що це руйнує їхні міфи про те, що Радянський союз тільки захищався. Росіяни сьогодні хочуть жити міфами і риторикою війни (тої війни), тому на будь-якого опонента вішають ярлик «фашист», а будь-які власні кроки (чи щодо придушення особистих прав і свобод всередині Росії, чи щодо оцінки Євромайдану в Києві, чи щодо анексії Криму) називають «боротьбою з фашизмом». Їм зручно і комфортно у такій системі координат, і будь-які раціональні доводи тут не грають жодної ролі.

Рух Суспільство Творення закликає міжнародну спільноту не мати жодних ілюзій по відношенню до Путіна і його Росії. Це цілковито фашистська держава, і, на жаль, фашистське, хворе суспільство. Підтримка політики Путіна в Криму серед російського населення складає понад 80%.

Як правильно дехто зауважив, це не Росія встає з колін сьогодні, це Радянський Союз вилазить із гробу. 

І міжнародна спільнота має якомога жорсткіше реагувати на такі прояви фашизму з боку Росії у 21 столітті, не повторюючи помилки століття минулого.

Read 30268 times