Четвер, 12 грудня 2013 13:21

Чому Україна?

Written by 

Для того, щоб будь-яка ідея поширилась на весь світ, вона спочатку має бути реалізована в окремо взятій країні. У разі успіху, інші країни переймуть її досвід. Але чому цією країною має бути саме Україна?

Засновники Руху Суспільство творення – українці, і, природно, що ми бажаємо бачити, в першу чергу, Україну тією країною, яка втілить наші ідеали в життя. Але справа не тільки в цьому.

Світ сьогодні дійшов до своєрідного глухого кута, коли старі схеми не працюють, а нові ще не вироблені. І, цілком можливо, що традиції державності розвинених країн їм тільки заважають у виробленні нових ідей. Створення чогось нового завжди у деякій мірі означає, що потрібно відмовитись від старого. Країни, що уже відбулись і мають тривалу історію власної державності, більше тримаються за минуле, ніж молоді країни. «Старим» країнам їхній досвід скоріше заважає, ніж допомагає розгледіти нові можливості.

Україна – молода держава, і ми сповнені ентузіазму творити власний державний проект. Ми дивимось вперед, і хто знає, у що може втілитись наша державотворча енергія, адже ми маємо такий шанс вперше. Можливо, Україна запропонує світу щось нове, адже і сам світ перебуває у пошуці нових смислів та форм суспільного ладу.

Тим більше, історія української нації сама говорить про те, що українці мають схильність до свободи та демократії. В Українській козацькій державі XVII-XVIIIстоліть – Гетьманщині – гетьман призначався шляхом демократичних виборів, у той час, як в Європі панували монархії. А перша українська Конституція – Конституція Пилипа Орлика була укладена 1710 року, за 77 років до Конституції США. 

Події на Євромайдані зимою 2014 року показали, що українці готові віддати життя за те, щоб жити у вільній країні, підтверджуючи цим самим слова національного гімну «Душу й тіло ми положим за нашу свободу».

Сьогодні український народ має власну незалежну державу і повен рішучості продемонструвати світу, на що він здатний. Якщо нам вдасться перетворити нашу нині слабку економіку на процвітаючу за допомогою економічної демократії, тобто кооперації – це буде сильний сигнал для інших держав піти нашим шляхом.

Read 30479 times